Architekt i plany wnętrz mieszkalnych

Czym się zajmuje architekt wnętrz?

Architekt wnętrz zajmuje się tworzeniem projektów plastycznych wnętrz różnego rodzaju. Projektuje również formy małej architektury i przestrzenie wizualne.
Aby zostać architektem wnętrz nie trzeba skończyć kierunkowych studiów, trzeba posiadać jednak pewne zdolności i cechy, które w tym zawodzie są niezbędne. Muszą to być osoby o umyśle analitycznym, myślące w sposób przestrzenny i posiadające bogatą wyobraźnię. Podstawę stanowi umiejętność szkicowania i rysowania, dobry architekt musi znać też podstawy budownictwa, elektryki, a nawet hydrauliki. Do rozmieszczenia mebli oraz kolorystyki wnętrza trzeba bowiem jeszcze dopasować kontakty, okna itd. Dobrze jeśli orientuje się w programach graficznych.
Sprawdzony i już doświadczony architekt wnętrz z powodzeniem może otworzyć własne biuro projektowe. Nowi adepcie w tym zawodzie  mogą znaleźć zatrudnienie w  salonach meblowych czy dekoratorniach. Praca na stanowisku projektant-sprzedawca może stanowić doskonała okazję do zdobywania wiedzy i doświadczenia. Specjalista w swojej dziedzinie może finalnie osiągać zarobki nawet kilkunastu tysięcy złotych  miesięcznie.